Nízkoenergetické domy

Nízkoenergetické domy jsou zajímavé svým způsobem vytápění, které zajišťuje vzduchotechnika založená na principu cirkulace vzduchu tzn., že čerstvý vzduch zahřátý na určitou teplotu je v pravidelných intervalech vháněn do místnosti a naopak starý, vydýchaný vzduch je vypouštěn ven z domu. K výhřevu takovýchto domů se používají méně výkonné kotle, které mají nižší spotřebu.

K nízkoenergetickým domům patří budovy s maximální roční spotřebnou energie na vytápění 50 kWh/m2.

Proto jsou nízkoenergetické domy velmi úsporné na energii.

V létě tento systém může naopak sloužit jako klimatizace.

Ke snížení tepelné vodivosti jsou použita tříplášťová okna vyplněná argonem. Takto je v domě udržována správná vlhkost vzduchu, která udržuje domov v hygienické čistotě bez bakterií a alergenů.

Nízkoenergetické domy se staví s velkým důrazem na zateplení domu. Pro obvodový plášť lze použít systémy POROTHERM nebo YTONG, které vytvoří s minimem 20 cm izolace 60 cm stěnu. Také se může použít zdivo SILKA nebo KALKSANDSTEIN (V Německu velmi populární stavební materiál používaný přes 70 let). Tento materiál lze použít, díky své zvýšené nosnosti, na obvodové zdivo síly 24 cm a k tomu zateplení polystyrenem      16 – 20 cm. Tímto způsobem výrazně zvětšíme vnitřní obvod stavby při zachování vnějších rozměrů domu.

Nízkoenergetické domy nejen že jsou šetrné k životnímu prostředí a velmi moderní, ale také šetří Vaši peněženku. Díky podpoře státu dotacemi na zateplení jsou velmi oblíbené.

Domy s nízkoenergetickým systémem vytápění, to je nízká cena za Vaše pohodlí.

[tribulant_slideshow post_id=”73″]

Posted in Stavby.